Několik záběrů na Rokytnici nad Jizerou 31.12.2016 jen několik málo dní před zasypáním sněhem .......

Rokytnice(německyRochlitz) On kaupunki ja Mountain Resort Länsi vuoristossa. Sijaitsee Liberecissä alueella, Semily alueella, pitkänomainen laaksossa Huťský stream vuorten välissä tienoilla Guard (782 m) Paholaisen Mountain (1022 m) ja Lysa Hora (1344 m) ja pitkin vasemmalle (itään) joen Jizera. Hän asuu täällänoin 2 700väestöstä.

Město v údolí Huťského potoka bylo zřejmě založeno kolem roku 1574 jaksoi sklářská osada. První obyvatelé se zde živili těžbou dřeva, mědi, stříbra a olova. V roce 1625 nechal zdejší ložiska prozkoumat Albrecht z Valdštejna, který zároveň zlepšil životní podmínky zdejších horníků. Po Valdštejnově smrti význam dolů opět upadá. Od té doby se až do 20.století zdejší obyvatelstvo jaksa hornickou činnost obnovit, ale nikdy se jim to již nepodařilo. Od vzniku města se rozvíjí také v oblasti tradiční sklářství. I po třicetileté válce byli občané Rokytnice většinou Protestantského vyznání, z čehož plynuly ne zcela úspěšné snahy o rekatolizaci. V 18. viinikaupunginpalkintoja. V tomto období Byly založeny první tekstilní podniky. Rozvoji průmyslu napomohla také výstavba železniční trati Martinice v. Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou, která byla provozu uvedena v roce 1899. V roce 1903 byla ve střední Rokytnici postitettu uusille työntekijöille, která prošla v 70. letech rekonstrukcí. Po 2. joka muuttuu odsunu německy mluvících obyvatel dochází k rozvoji turistického ruchu ve městě i okolí.

území

Celkem zahrnuje čtyři katastrální území: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice nad Jizerou, Rokytno - Krkonoších a Františkov v Krkonoších. Z evidencního hlediska se v rámci Dolní rokytnice navíc rozlišují ještě místní části Hleďsebe, Hranice a Studenov.

Katastrální území Dolní Rokytnice ve městě Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Dolní Rokytnice na střední hodnocení Hleďsebe, Studenov, Liščí Díra, Hranice, Vilémov, Letní Strana, Zimní Strana, Malá Rokytnice. Na jihozápadě do něj spadá vrch Stráž. Tee Dolní Rokytnice patří i kostel svatého Michaela archanděla.

Hranice mezi Dolní a Horní Rokytnicí on vain yksi suosituimmista nähtävyyksistä: Většina plochy náměstí patří do Dolní Rokytnice, työpajoja ja nähtävyyksiä ovat Horní Rokytnice.

Katastrální území Horní Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Horní Rokytnice sijaitsee kaupungin Horní Ves, Horní Kout, Zákoutí, Hrušov a Horní Domky. Na hlavní silnici is vymezeno na západě náměstím s radnicí, na východní straně končí nadaleko za Horním náměstím a autobusovým nádražím (hřiště již patří k Rokytnu). Na jihu do něj patří celý Sachrův hřeben, na severozápadě oblast Naapurustossa Kostelní vrch.

Katastrální území Rokytno v Krkonoších zahrnuje kromě vlastního Rokytna ja sídelní celky Háj, V Rybníčkách, Světlanka, Dvoračky. Do území dále patří Horní část údolí Huťského potoka včetně Huťského vodopádu, severozápadní úbočí Vlčího hřebene PAS území až k hlavnímu hřebeni Krkonoš: Lysá hora, říčky Velká Mumlava Malá Mumlava včetně malé Casti Mumlavy po soutoku (OD Krakonošovy snídaně až k Ústí Vosecké strouhy ), Vosecká bouda a vrch Tvarožník; na hřebeni v okolí vrchu SokolníkuRokytno rajalla Polskem.

Katastrální území Františkov v Krkonoších zahrnuje osadu Františkov, ležící jižně od Sachrova hřebene, joka sijaitsee lähellä pohjoista leveää Vlčího hřebene.

nykyinen

Voit lähettää 15-laitteelle haluamasi viestin napsauttamalla alla olevaa linkkiä. Byl vybudován obrovský lyžařský areál s 28 vleky a čtyřsedačkovou lanovkou na Lysou horu. Tato lanová dráha je jedá, která vede do I. zóny KRNAP. V roce 2006 byla otevřena další čtyřsedačková lanovka, v rámci areálu Horní domky. Näytä kaikki hotellit kohteessa Rokytky k chatě Lovčenka.

Kaksoisnapsauta hyvää majoitustilaa. Byly kompletně vybudována nová náměstí (Horní náměstí a Dolní náměstí) s kotia apartamento v alpském stylu a kvalitními službami. Tyto projekty ale velmi zvýšily zadluženost města, kvůli které dokonce městu hrozil ja krach. Toto nebezpečí bylo zažehnáno av současné době patří Rokytnice nad Jizerou mezi na nejatraktivnější střediska letní i zimní dovolené v Krkonoších. Ve městě je základní škola, 2 mateřské školy, kirkollinen koulu ja terveystarkastus.

Ulice a náměstí ve městě nejsou pojmenovány: název se používá pouze pro nově vybudované Horní náměstí v Horní Rokytnici. Pro orientaci se používají názvy místních částí, případně ja dílčích sídelních celků (například Letní Strana a Zimní Strana pro rozlišení údolí Huťského potoka v Dolní Rokytnici).


×
UNOHDITKO TIEDOT?
×

Mene ylös

osake
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!